Zajistíme pro Vás kompletní stavby

střechy, sruby a roubenky
nízkoenergetické domy, dřevostavby
domy na klíč a rekonstrukce


Střechy

Střecha patří mezi nejdůležitější součásti každé nemovitosti. Její výstavbě nebo opravě je tedy nutné věnovat dostatečnou pozornost. Díky použití kvalitního materiálu a dobře odvedené práci lze vybudovat funkční střechu, která bude svým majitelům sloužit řadu let bez nutnosti oprav.
A právě kvalitní, bezchybné a profesionálně odvedené práce v oblasti výstavby či rekonstrukce střech nabízí firma Martin Opekar, která se touto činností zabývá již od roku 2000. Díky mnohaletým zkušenostem dokáže firma klientům zajistit jak kvalitně odvedenou práci, tak i bezchybnou dodávku materiálů a surovin, popřípadě i pružně reagovet na změny v projektové dokumentaci. Firma svým klientům nabízí pokrývačské, tesařské, klempířské i jiné práce, které jsou nezbytné pro vaši novou nebo rekonstruovanou střechu..   

Sruby a roubenky

Od roku 2010 se firma Martin Opekar zabývá také výstavbou srubových a roubených domů. Bydlení ve srubu totiž představuje jedinečný zážitek, který si chce užít čím dál tím více lidí.  
Sruby jsou vlastně dřevostavby, které mají stěny vyrobené z masivního dřeva. Ať už jde o hranol, poval, kulatinu. Jejich realizaci lze provést jak na základě předprojektovaných typů, tak i podle individuálních představ budoucích majitelů.
Při stavbě srubu se využívá různých typů dřeva. Použít se dá jedle, borovice, modřín i cedr. Nejlépe se ovšem osvědčil smrk, který je snadno dostupný, a který má po vysušení nejnižší objemovou hmotnost. To znamená, že obsahuje více vzduchu, který plní funkci tepelného izolantu. I sa-motná výstavba srubu je maximálně šetrná k životnímu prostředí.
O konečné úpravě srubu rozhoduje majitel, který může srub po dostavbě ponechat v přírodním stavu, takže dům svoji patinu získá přirozeně po několika letech. Případně může nechat srub obrousit a provést povrchovou úpravu na bázy olejů, vosků či lazur.
A neposlední řadě, život ve srubu nebo v roubence, představuje snad nejzdravější bydlení vůbec. Díky vlastnostem dřeva jako je stálá optimální vlhkost interiéru a zásadité prostředí. V praxi to znamená, že alergeny a ekzemy zde mají menší projevy.

Nízkoenergetické domy

Od roku 2010 se firma Martin Opekar zabývá rovněž výstavbou nízkoenergetických domů. Tedy staveb, které stejně jako srubové a roubené domy dosahují maximálních úspor ve spotřebě energií, jsou šetrné k životnímu prostředí, a zároveň poskytují svému majiteli nadstandardní komfort v bydlení.
Pod pojmem nízkoenergetické domy se skrývají budovy, které mají potřebu tepla na vytápění 50 kWh/m2 za rok. Jedná se o střední variantu mezi běžnou výstavbou a pasivními domy, které mají potřebu tepla maximálně 15 kWh/m2 za rok.
Nízkoenergetický dům má několik nezaměnitelných znaků, kam patří kromě nízké potřeby tepla také kompaktní tvar bez zbytečných výčnělků, nadstandardní tepelná izolace, strojní větrání s rekuperací tepla nebo to, že prosklené plochy jsou orientovány na jižní stranu.

Dřevostavby

Moderním typem staveb, jejichž výstavbou se firma Martin Opekar rovněž zabývá, jsou dřevostavby. K hlavním výhodám dřevostaveb, kvůli kterým je jejich výstavba v posledních letech tolik oblíbená, patří jejich rychlejší výstavba i to, že jsou daleko méně náročné na spotřebu energií. Oproti klasickým stavbám také tolik nezatěžují životní prostředí. Další nespornou výhodou je, že dřevostavby mají nižší tepelně akumulační schopnosti, takže se teplo neukládá do konstrukcí, ale rovnou vytápí vnitřní prostor.
Pod pojmem dřevostavby se ukrývá celá řada různých druhů staveb. Patří sem rodinné domy nebo chaty, ale také pergoly a altány.

Domy na klíč a rekonstrukce

Nechat si postavit dům na klíč je ideální řešení pro každého, kdo nechce mít s výstavbou svého domu žádné starosti. Stavba na klíč má totiž několik nesporných výhod. V první řadě je nutné zmínit velmi rychlou realizaci stavby nebo garanci dodržení ceny za projekt i jeho výstavbu v případě, že si klient nebude přát žádné změny.
Prvním krokem při stavbě domu na klíč je výběr konkrétního domu. Pak už je vše na naší stavební firmě, která má mnohaleté zkušenosti se stavbou rodinných domů na klíč a rekonstrukcemi. Proto vám dokážeme nabídnout kompletní zajištění a realizaci, díky které budete brzy bydlet ve svém vlastním domě.
Klient se přitom sám může rozhodnout, zda chce kompletní stavbu na klíč nebo jestli chce realizovat pouze hrubou stavbu. V případě hrubé stavby jsou zajištěny veškeré zemní práce a je vybudována kompletní konstrukce. Kompletní stavba na klíč zahrnuje navíc také rozvody vody a elektroinstalace, vytápění, pokládku podlah a vnitřní i vnější omítky, a mnoho dalšího ...

V zásadě vše podle zákazníkova přání.

 

Copyright 2013 Martin Opekar. Všechna práva vyhrazena | webdesign: Bohdan Havrda